Hakkımızda

Hakkımızda

Hakkımızda

1982 yılında üretime başlayan Flokser Tekstil, bugün 650 çalışanıyla 65.000 m2’lik alanda yıllık 25 milyon metre tül üretim hacmiyle 60’dan fazla ülkeye ihracat yaparak, suni deri, kumaş ve teknik tekstil üretiminde Dünyada Çin’den sonra Türkiye ve yakın coğrafyanın bir numaralı tedarikçisidir. Döşemelik (ev ve ofis mobilyaları), Contract (dış mekan, marin, spor salonları, sinema, tiyatro vb. alanlar), Giyimlik, Ayakkabı ve Terliklik, Çanta, Ajanda, Etiketlik, Otomotiv, Medikal (sıvı geçirmez, nefes alabilir koruyucu kumaşlar) ve Halı Altı sektörlerinde faaliyet gösteren Flokser Tekstil, sahip olduğu entegre tesis ile 1997 yılından beri Türkiye’nin ilk 500 sanayi kuruluşu içinde yer almaktadır.

Flokser Tekstil araştırma ve geliştirme çalışmalarına yatırım yaparak; bulunduğu sektörlere yönelik yenilikçi yaklaşımlarda bulunmakta, ürün kalitesini arttırmakta ve faaliyet gösterdiği her alanda öncü misyonu ile fark yaratmaktadır. Flokser Tekstil alanında sektör lideri olup, sahip olduğu kaplama ,kalender, koagüle, örme, şardon, ram, makas, embos, emprime, UV dijital baskı, kapitone (nakış ve ultrasonik), delik delme makineleri ile entegre üretim gücü ve deneyimini ortaya koymaktadır.

Flokser Tekstil 2019 yılında suni deri üretiminin yanı sıra yeni bir yatırım gerçekleştirerek 12 milyon metre tül üretim kapasitesine sahip kumaş üretimine başladı. Yeni yatırımla bu üretim hattında bronzing, kağıt transfer ve laminasyon işlemleri ile başta döşemelik kumaş üretimi olmak üzere bir çok sektöre de farklı üretim olanakları sağlayarak inovatif, kaliteli ürünler ortaya çıkarmaktadır.

Gelecek kuşaklara yaşanabilir bir doğa bırakma hedefinde olan Flokser Tekstil; çevreci ve barışçıl bir anlayışla geliştirdiği çağdaş üretim standartları ve kalite anlayışı ile ileri teknolojiyi birleştirerek özellikli ürünler ortaya çıkartmaktadır. Farklı sektörler için üretilen bu ürünlerle sürdürülebilir hizmet vermeye devam etmektedir.

Misyon

Birlik, beraberlik, bolluk ve bereketimizin sağlayıcısı olan alçak gönüllü, nezaketli ve minnettar olmayı esas alıp, her durumda soruda kalarak bilginin sınırlarını aşıp, çevreci ve barışçıl bir anlayış içinde gelecek kuşaklara sürdürülebilir ürün ve hizmet sunmak için varız.

Tanıtım Filmi

Flokser Tanıtım Kitapçığı