Yönetim Kurulu

 

Flokser Tekstil Yönetim Kurulu

Ahmet Rasim TÜKEK
Yönetim Kurulu Başkanı

1958 Erzurum Aşkale doğumludur. 1982 yılında Marmara Üniversitesi  İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden mezun olmuştur. İş hayatına, 1975 yılında küçük bir atölyede tekstil alanında jakarlı ve dokuma kumaş tasarımları ve flok teknolojisi ile kadife kumaş üreterek başlamıştır. 1982 yılında Flokser Tekstil adı ile kurduğu fabrikalarda üretim kapasitesini arttırarak, kadife duvar kâğıdı ve suni deri ürünleri üreterek 90’lı yıllarda ihracata başlamıştır. Sektöründe lider firma olan ve 1997 yılından beri Türkiye’nin ilk 500 Sanayi Kuruluşu içinde yer alan Flokser Tekstil San. ve Tic. A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanı olarak iş hayatına aktif olarak devam etmektedir. Ayrıca İstanbul Sanayi Odası 14. Komite Başkanı, Hadımköy Sanayici İşi Adamları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Oğuz TÜKEK
Yönetim Kurulu Üyesi

Koç Üniversitesi İşletme Bölümü’nden 2012 yılında mezun olduktan sonra, 2013 yılında University of Sussex International Marketing yüksek lisansını İngiltere’de tamamlamıştır. 2014 - 2016 yılları arasında Türkiye’nin önde gelen Tekstil firmasında Pazarlama departmanında görev almıştır. 2017 yılında Flokser Tekstil San. ve Tic. A.Ş.’de üretim birimlerinde kariyer hayatına devam etmiştir.  2018 yılında Ürün ve Pazarlama Departmanında, 2019 yılında Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı pozisyonunda,  2021 yılı itibariyle de Yönetim Kurulu Üyesi / Flokser Tekstil Genel Müdür olarak görevini sürdürmektedir.

Aysim TÜKEK ÜTEBAY
Yönetim Kurulu Üyesi

2010 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Tekstil Geliştirme ve Pazarlama Bölümünden mezun olmuştur. Mezun olduktan sonra eğitim hayatına devam ederek, New York Fashion Institue of Technology ‘ de Textile Development and Marketing alanında eğitim kariyerini tamamlamıştır. İlk iş deneyimi olan stajını New York’ ta tekstil üzerine dünyaca ünlü bir hazır giyim markasında tamamlamıştır. 2012 yılında Türkiye’ ye dönerek, Flokser Tekstil San. ve Tic. A.Ş.’de, Kurumsal İletişim ve Marka departmanında görev alarak işe başlamıştır. Devamında ürün koleksiyon geliştirme departmanında görev almış, 2015 yılında ise Bölge Koordinatörü olarak görevini sürdürmüştür. 2018 yılından itibaren Flokser Tekstil San. ve Tic. A.Ş.’ de Merkezi Birimlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyeliği görevini halen sürdürmektedir. Ayrıca TOBB İstanbul Kadın Girişimciler Kurulu üyeliği bulunmaktadır.